FacebookYoutube
072-33-80-815
 
 

קבר אהרון הכהן - פטרה - ואדי ראם​


טיול ג'בל הרון (אהרון הכהן) – פטרה- וואדי ראם
יום ראשון וואדי ראם

ואדי רם נימצא בדרום ירדן , הוא אחד המדבריות היפים בעולם . הרי אבן חול מזדקרים מתוך המשורים החוליים על שלל צורות שהעין אינה שבעה מהן ולצוקים המתנשאים לגובה, הרעיון הוא לשלב קטעי הליכה ונסיעה בג'יפ טיולי המדבר בירדן.

ואדי רם נמצא כ- 70 ק"מ צפונית מזרחית לעקבה ובערך כשעה ורבע נסיעה מהגבול. הנסיעה היא באוטוסטרדה מעקבה לעמאן. ואדי רם היא אחת מפנינות התיירות של הממלכה ההאשמית ומפורסם בזכות לורנס איש ערב. טרק  בוואדי רם יום וחצי לפי יכולת הקבוצה . לאחר מיכן נמשיך לפטרה נגיעה בשעת אחר הצהריים לפטרה נלון במלון בעיר פטרה חצי פנסיון. בבוקר של היום השלישי לאחר ארוחת הבוקר נצא לטרק בפטרה אך לא בדרך הרגילה נטיל האזור מדהים ביופיו נעצור מעל פטרה להפסקת שתייה חמה תה ולארוחה קלה. 
  • הר "שבעת עמודי החוכמה"
  • פטרוגליף בוואדי רם
  • שרידי מקדש נבטי בוואדי רם
  • קשתות או גשרים טבעיים , הקשת בואדי אום-פרות' והקשת המרשימה בג'בל בורדה. 

יום שני -גב'ל הרון
ג'בל הרון הר אהרון הנביא נמצא בדרום מערב ירדן להעיר פטרה הקדומה , הציון של הקבר נמצא בהר שגובהו קרוב 1400 מ' נוף מדהים ניצפה ממנו על הסביבה. המסלול תלול מאוד וקשה לטיפוס לכן משתמשים בחמורים פרדות לטיפוס לציון . ההר קיבל את שמו בעקבות הסלע הענק המזדקר במרכזו  ג'בל . כבר במקורות ומאות שנים זוהה המקום הור ההר מקום קבורת הנביא הכהן הגדול אהרון משכין שלום רודף שלום.

תושבי המקום הבדואים בנו מצבה ומבנה בפיסגת ההר לשמירה על קדושת הקבר.

החוקרים מה הם אמרים על הציון
לפי תיאורי התנ"ך  ומסעות עם ישראל במדבר אין אישור שהור ההר הוא באמת מקום קבורת אהרון הכהן , יש עוד כמה הוכחות שמטילים ספק איך נוסיף , אך אנו מחזיקים  המסורת . כך או כך המקום מדהים ביופיו ומעניין.

דרכי הגישה להור ההר לקבר אהרון
המיקום של הור ההר ( ג'בל הרון ) אין אפשרות גישה עם כלי רכב לכן נעזרים בחמורים או פרדות לשם כך . נקודת היציאה היא מפטרה הטיול הוא כ5 עד 6 שעות הלוך ושוב , עד לנקודה הסמוכה לציון ששם צריכים לטפס כרוב ל280 מדרגות החצובות בסלע עד לציון.

פטרה יום השלישי
פטרה השוכנת כשעתיים נסייע מעקבה , בפטר הקדומה שהיא עיר נבטית קדומה ידועה ביופייה המדהים שהיא אחת משבע פלאי עולם . יש שתי דרכים להגיע לפטרה האחת דרך הדרך הקדומה  דרך הקניון והדרך השנייה בבוקר  נצא לטרק לפטרה אך לא בדרך הרגילה נטיל באזור מדהים ביופיו נעבור במקומות המקדשים ועבודות הפולחן של הנבטים , נעצור מעל פטרה להפסקת שתייה חמה תה ולארוחה קלה . נמשיך דרך הקנייון לכיון הסלע האדום (בית האוצר). 

אנו נקבל תדריך ממדריך של האתר הסלע האדום פטרה לגבי מי היו הנבטים במה עסקו כמה זמן שלטו באזור ומה גרם להם להעלם מעל ממפת ההיסטוריה .
  • נטייל בשרידי המקדש למלך הראשון הנבטי 
  • נבקר בשרידי תיאטרון הקדום 
  • ונכנס לעיר פטרה מהשער המערב
  • המשך לוואדי סייד 
  • הטיול מתקיים בתאריכים

חודש מאי יוני יולי ספטמבר אוקטובר בתאום מראש.
פרטים נוספים:
חג פורים 2019 חודש מרץ 19-21/03/2019
מחיר הטיול 550$ כולל 2ימי לינה במלון שלושה כוכבים בפטרה 
ארוחת בוקר וערב במלון תחבורה טיול ג'יפ בוואדי ראם כרטיסי כניסה בוואדיראם ובפטרה . המחיר אינו כולל אגרות יציאה מישראל 
106 ש"ח 10 דינר מירדן וטיפים למדריך . 


ביטוח אחריות מקצועית וצד ג’ ואישור השלטונות:

מומלץ לכל משתתף לבטח עצמו בביטוח אתגרי + חילוץ יחידת 669 אזרחית.
בעת ההרשמה יש לשלוח את פירטי הדרכון: מס,’ תאריך הוצאה, תאריך פג התוקף, שנת לידה.

הערה חשובה
משרד החוץ המטה ללוחמה בטרור (מל”ל) מפורסמת בדרך קבע (מאז 2002) לירדן. לצערנו לא נוכל לבטל השתתפות של מטייל ללא גביית דמי באתר אזהרת מסע ביטול גבוהים למדי. יש לקחת זאת בחשבון בעת ההרשמה.
 
טלפון
072-33-80-815
כתובת
רחוב מודיעין 2, תל אביב

"אבנר אתגרים" אקשן בטבע למשפחות וארגונים
לפרטים נוספים ולכל שאלה
חייגו 072-33-80-815 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם