FacebookYoutube
0544780698
 
 

ירדן מצפון לדרום​

יום 1 – שייח חוסיין הגבול – אממ של צ'י – וג'רש – רבת עמון 

ברוכים הבאים לירדן! נפגשים במעבר גבול שייח חוסיין ליד בית שאן. 

בבוקר אנחנו נוסעים שעתיים לאום קייס, נטייל באתר Decapolis המפורסם, איחוד של 10 ערים קדומות, שנוסדה על ידי אלכסנדר מוקדון. יוצאים אל ג'רש, עיר פרובינציאלית רומית במזרח התיכון כולו, את Nymphaeum ובית המקדש של ארטמיס, נסיים ונחזור לעמאן למשך הלילה. 

יום 2 עמאן – מידבא – הר נבו – ים המלח 
לאחר ארוחת בוקר במלון ניסע אל ליבה של העיר עמאן לבקר ג'בל אל Qal'a, שהינה מצודה המהווים טלאים של שרידים רומים, ביזנטי ואיסלמיים המשקיף על תיאטרון רומי גדול. תיאטרון זה, שנבנה בשנת 2 לספירה , המלון נמצא במרחק קצר של 30 דקות מעמאן נבקר במידבא, בעיר פסיפסים , שם נבקר את מפת פסיפס המאה ה -6 של ארץ הקודש שוכנה הכנסייה היוונית האורתודוקסית של סנט ג'ורג . נמשיך אל הר נבו אל המקום שממנו הנביא משה צפה אל ארץ הקודש הוא אמר. בדרך כלל ניתן לראות מפסגת הר נבו את יריחו , גם את ירושלים ביום בהיר וברור. נגיע למלון שלנו בים המלח בזמן לארוחת הערב.
 
יום 3  – פטרה יום שלם 
פטרה היא אוצר של העולם העתיק בהחלט גולת כותרת של כל טיול לירדן. הוא מסתתר מאחורי מחסום כמעט בלתי חדיר של סלעי הרים ומתגאה קלעים שאין מה שהופך אותו אולי המלכותיים ביותר והטלת אתר עתיק עדיין עומד היום. זוהי מורשתו של הנבטים, עם ערבי חרוץ שהתיישבו בדרום ירדן יותר מ 2000 שנה ומי מגולף הון החדש שלהם מתוך בהרי שרח אדום-ורד. האתר מכיל תרבות מעודנת, אדריכלות מסיבי תסביך גאוני של סכרים ותעלות מים. 

עבור השעות הראשונות שלנו בפטרה תהיה לנו מדריך דובר אנגלית אשר ראה לנו סביב מדגיש הרב, כולל משרד האוצר (El-Khazneh) אשר בגילופים מרשימים חזית זוהר בשמש, תיאטרון הקברים המלכותיים. במשך השארית היום תוכל לשוטט בזמנך אחד אנדרטה מובילה הבא קילומטר אחר קילומטר מפואר. גודלו של העיר ואיכות חזיתות מגולפות להפליא בפטרה הוא מדהים, כמעט מכריע ויש מעל 800 מונומנטים בודדים בסך הכל, כולל מבנים, קברים,אמבטיות, אולמות קבורה, מקדשים, שערים ורחובות העמודים להעריץ, בעיקר מגולפות באבן החול קליידוסקופית ידי הגאון הטכני והאמנותי של תושביה.

יום 4 –פטרה יום שלם, גב'ל הרון 
לאחר ארוחת בוקר בכיוון שאנחנו הבוקר המוקדם לבקר בקבר הנביא אהרון, אחיו של משה בראש ההר הגבוה ביותר בפטרה ולקבל בחזרה למלון לילה.

יום 5 – וואדי ראם – 
 ניסע אל ואדי ראם ג'יפ ספארי ימתינו לנו בוואדי ראם . נצפה חולות מדבר לבנים ,הטיול בוואדי ראם הוא מסע לעולם אחר במרחב העצום הזה , מכריע, שקט נצחי, ואדי ראם בעל אחד desertscapes היפה ביותר בעולם , גילופי סלע מציינים את שלב המעבר של שבטים עתיקים לפרהיסטוריה.

כתובות Thamudic, תלי קבורה, megaliths העתיק בניינים הרוסים בשפע ורוק הנבטית מגולף מדרגות , סכרים ומקדשים עדיין ניתן למצוא ברחבי האזור . וואדי ראם הידוע בגלל הקשר שלו עם לורנס איש ערב ואנחנו בעקבותיו של קצין בריטי חידתי נטייל במקום מסטור שלו  נסיים במעבר בגבול רבין ליד עקבה.

תאריך הטיול: 5-9/05/2019
עלות הטיול 800$ למשתתף
סיור:
בהתבסס על 10 משתתפים ומעלה:
  • כרטיסי כנסה לאתרים במהלך הטיול 
  • מדריך דובר אנגלית בכל האתרים
  • 4 לילות לינה במלון על בסיס HB בעמאן פטרה ים המלח. 
  • 1 לילה במחנה בוואדי רום. 
  • טיול ג'יפים בוואדי ראם במשך 3 שעות. 
  • אוטובוס או מיניבוס מודרני, מערכת מיזוג אוויר
  • אגרת יציאה מישראל 
  • מחיר הטיול אינו כולל, ביטוח חילוץ והצלה ויציאה לחול, אגרת יציאה מירדן 10 דינר וטיפ למדריך ולנהג.
טלפון
072-33-80-815
כתובת
רחוב מודיעין 2, תל אביב

"אבנר אתגרים" אקשן בטבע למשפחות וארגונים
לפרטים נוספים ולכל שאלה
חייגו 072-33-80-815 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם