FacebookYoutube
0544780698
 
 

טיול אקסטרים בקוסטה ריקה​


יום ראשון – הגעה לקוסטה ריקה 
(ארוחת ערב) הנהג והמדריך שלנו יפגשו אתכם מחוץ לטרמינל ויקחו אתכם ללנדס אין לאב בלב יער העננים.

לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט

זמן נסיעה משוער משדה התעופה: שעה וחצי

יום שני – קומבו קנופי וסופרמן – רכיבת סוסים – קניונינג
(בוקר, צהריים, ערב) בבקר תצאו לקומבו קנופי מעל צמרות העצים  לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער .8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים , 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ -845 מ'. אחר כך-  כבלים אתגריים – 3 כבלים תאומים לחוויה זוגית . הכבל הארוך ביותר הוא 750מ' (ניתן גם לגלוש כ"סופרמן"), מגדלי  פלדה, גשרים תלויים, מהירות תנועה 80 קמ"ש, 150 מ' מעל לעמק הנסתר.
 

בהמשך נצא לרכיבה לנקודה הנמוכה ביותר בשמורה, המפל והנהר ומשם רכיבה לנקודה הגבוהה ביותר, לתצפית מרהיבה על העמק הנעלם והיערות מסביב לו

אח"כ, חווית הקניונינג בשמורת יער העננים. מדובר בהליכה קלה בת 10 דקות המובילה לנקודת ההתחלה- כבל של 150 מ' המוביל לפלטפורמה הבנוייה על עץ בגובה 43 מ'. אחריה תרדו לבסיס העץ לאחר 50 מ' של הליכה, תגיעו לגשר תלוי ממנו יתחילו עוד 4 ירידות נוספות. הראשונה בת 51 מ' מהגשר אל המפל ולאחריה עוד 3 בגבהים של 10, 14, ו- 18 מטרים. הסיור ממשיך אל אטרקצית ה- "“Super Tarzan Swing, לנהר הבאלסה, לבריכות השחייה הטבעיות שלו ולמפל. לסיום- חזרה אל נקודת ההתחלה.

אלה שלא מעוניינים בפעילות אקסטרים ייצאו לסיור אורכידאות עם מדריך מומחה בן המקום ואח"כ ייסעו לראות תצוגת פרפרים ללימוד סוגי החיות היחודיות לאיזור הטרופי של קוסטה ריקה. יותר מ- 30 מיני פרפרים ביניהם מיוחדים במינם כדוגמת "המורפו" וה"מונארך"

לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט.
 
יום שלישי – ריו סלסטה
 (בוקר ,ערב) בוקר נצא לפארק הלאומי של הר הגעש טנוריו, להליכה בת 4 שעות לערך לאורך 7 ק"מ ביער עננים טרופי עד ל Los Teñíderos  – מפגש היובלים המפורסם של Rio Celeste (הנהר התכול), בו המים יוצרים השתקפות בצבע תכלת שמיימי שנתנה לנהר את שמו. חזרה במסלול השופע פלאים אקולוגיים עד ל- OLLAS- הפתחים באדמה.

לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט

יום רביעי – קניו נגרו – עץ האיגואנות – סיור לילי
(בוקר, ערב) יציאה לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה מקלט כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחיה השופעת. הסיור מלווה במדריך מקצועי המסביר על החי והצומח שבאיזור. בדרך חזרה ביקור בעץ האיגואנות לצפייה בחיה מיוחדת זאת.
 
אח"כ סיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות , צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד.

לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט

יום חמישי – ארנל – דון חואן – מעיינות חמים פאראדייז
(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבוקר תצאו לראפטינג בדרגה 2-3 בנהר הבלסה, עולם טרופי פראי מתגלה בערוץ העמוק של הנהר והמפלים, חיות אקזוטיות, ציפורים טרופיות והרבה מים.

אח"כ תצאו לאיזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela) קרוב לגבול עם ניקארגוואה. באיזור תוכלו למצוא מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים.

עם ההגעה ביקור בחוות Finca Burio, לחוויה מקומית אותנטית. החווה הממוקמת כחמש דקות מהעיר פורטונה, בבעלות דון חואן חקלאי קוסטה־ריקני העובד בשיטות מסורתיות, מאסטר בגידולים אורגניים, שמבקרים מספרים שרק הפגישה עימו שווה את כל הסיור! דון חואן יוביל אתכם דרך מטעי פירות וירקות אורגניים אקזוטים, מקצתם לא מוכרים, ויספר על השימושים בגידולים אלו בבישול ובתעשייה ויתרונותיהם הבריאותיים. תוכלו לקטוף ירקות ופירות. החווה עצמה ממוקמת ביער ראשוני יפהפה, המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות. בהמשך הסיור תחזו בתהליך המרתק של הכנת ה"גוארו", משקה חריף המופק מקני סוכר, ובמו ידיכם תכינו ותטעמו את משקה הדולסה המקומי המופק גם הוא ממיצוי קני הסוכר.

בהמשך נהנה ממעייניות חמים "פאראדייז"

לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט

 

יום שישי – פסגת צ'אטו
(בוקר, ערב) לאחר ארוחת  טיפוס רגלי אקסטרימי מיוחד במינו שאורכו כ- 6 שעות להר הגעש הכבוי סרו צ'אטו (המוגדר כאחיו הצעיר של הר געש ארנל). הסיור כולל טיפוס ביער גשם, דרך מים זורמים ומפלים עד לאגם הנחבא בפסגתו הכבויה של הר הגעש שיתגלה לפניכם במעבה היער. לאחר רחצה ומנוחה קצרה תחלו את הירידה בחזרה, נופי הר הגעש ארנל, האגם והאזור ילוו אתכם בדרככם.

לילה במלון מונטנייה דה פוואגו – חדר סופריור

יום שביעי – למונטה וורדה– ביקור בעיירה סנטה הלנה – גשרים תלויים
(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבוקר , תצאו לאזור סנטה אלנה ומונטה וורדה.
 
נוף מרהיב של מפרץ ניקוייה ואיי האזור ילוו אתכם בדרככם לדרך מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" (מונטה ורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר וששמרה על האזור ובעזרת אירגונים פרטיים הפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. בהגיעכם, תצאו לסיור היכרות בעיירת סנטה הלנה שנמצאת בקירבת שמורת יער העננים מונטה וורדה.

אח"כ, תצאו למסלול בן 1.9.מייל בתוך היער, במהלכו תמצאו  8 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 170-560 רגל וגובהם הוא בין 40 – 260 רגל.

לילה במלון אל אסטבלו או דומה – חדר דלוקס

זמן נסיעה משוער: 4.5 שעות
יום שמיני – מונטה וורדה –  סיור ביער – מאורת הזוחלים  – יונקי דבש
(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר יחל סיור ביער העננים מונטה וורדה המאפשר הצצה אל המערכת האקולוגית של היער העננים וההליכה בו מגלה את הגן הירוק והעשיר באיזור, שרכים, פרחים ומיני צמחים חסרי שורשים הגדלים על העצים והשיחים. העננים המתקבצים מעל למדרונות מספקים את הלחות הדרושה לקיום הצמחייה שופעת החיוניות. שורשים מתנודדים וגפנים מטאטאים את השבילים. האויר עשיר בציוצי ציפורים וקולות של חיות היער הקטנות ולפעמים גם ניתן לשמוע את צווחותיו של הקוף המיילל.

לאחר מכן, ביקור במאורת הזוחלים , בה תמצאו מגוון רחב של נחשים ושאר מיני זוחלים ממינים שונים.
 
אח"כ תצאו לסיור בחוות יונקי דבש –אוסף מרהיב של זן ייחודי זה , 30 סוגים שונים באותו מקום , חוויה לצפרים , חובבי צילום וטבע באופן כללי

לילה במלון אל אסטבלו או דומה – חדר דלוקס

יום תשיעי – סיור קרוקודילים – מנואל אנטוניו
(בוקר, ערב) לאחר מכן תצאו לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך, בדרך, בטארקולס  (Tarcoles)סיור לצפייה בתנינים שבמהלכו תצפו בצמחייה עשירה ובבעלי חיים ותפגשו מקרוב תנינים מסוגים שונים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים.

לילה במלון ליריו או דומה – חדר גארדן

זמן נסיעה משוער: 4.5 שעות
 

יום עשר – מנואל אנטוניו - סיור בשמורה – סארצ'י – סאן חוזה
(בוקר, ערב) לאחר ארוחת הבקר ,סיור בפארק מנואל אנטוניו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. הסיור עם מדריך מקצועי המסביר על מגוון רב של פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד

אח"כ נצא לעיר הבירה סאן חוזה ונעצור בעיר האמנים סארצ'י לסיור קצר ורכישת מזכרות. הפופולארית ביותר היא עגלת השוורים המצויירת , זכרון לעגלות השוורים בהם נהגו התושבים להעביר את סחורותיהם מקצה אחד של קוסטה ריקה למשנהו. לאחר מכן תמשיכו לסאן חוזה לסיור בעיר הכולל את "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), הפארק הלאומי, מרכז התרבות הלאומי, התיאטרון הלאומי, הקתדרלה העירונית ועוד.
 
לילה במלון אורולה אין או דומה – חדר סטנדרט

זמן נסיעה משוער: 4.5 שעות

יום אחד עשר – הר געש פואז – מפלי לה פאז
(בוקר, ערב) בבוקר תצאו לסיור בהר הגעש פואז, שם תצפו בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ באתר גייזרים מהגדולים בעולם, הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. בהמשך, מפלי לה פאז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי נהר לה- פאז מספר מפלים גדולים

לילה במלון אורולה אין או דומה – חדר סטנדרט

יום שנים עשר – שלושה עשר – סאן חוזה – שדה"ת – נתב"ג

(בוקר) הבוקר נסיעה לנמל התעופה בסאן חוזה בהתאם למועד הטיסה , משם נמשיך בטיסה חזרה לישראל

הערה: יש להגיע לדלפקי חברת התעופה כשעתיים לפני מועד הטיסה

זמן נסיעה משוער: 20 דקות
עלות הטיול : 3200$ למשתתף לא כולל טיסה 


החלה ההרשמה לחודש אפריל 2019.
 
לינה:
 
 • 5 לילות ב- Lands in love חדר סטנדרט  www.landsinlove.com
 • לילה ב- Montana De Fuego חדר סופריור  http://www.montanadefuego.com
 • 2 לילות  ב- El Establo, מונטה וורדה, חדר דלוקס  http://www.elestablo.com/en/
 • לילה ב- Lirio מנואל אנטוניו, חדר גארדן http://www.casarolandmanuelantonio.com/
 • 2 לילות ב- Aurola holiday Inn, סאן חוזה, חדר סטנדרט http://www.aurolahotels.com/
 
ארוחות: כמצויין בתכנית
 
הסעות:
 
 • רכב עם 19 מושבים בין ימים 1-12 לקב' בין 12-14 מטיילים
 • רכב עם 26 מושבים בין ימים 1-12 לקב' בין 15-19 מטיילים
 • רכב עם 40 מושבים בין ימים 1-12 לקב' בין 20-24 מטיילים
 
טיולים מודרכים – מדריך מקומי צמוד בין הימים 1-12
 
 • קומבו קנופי
 • סופרמן
 • רכיבה על סוסים
 • קניונינג
 • (חלופה לפעילויות אלה – פרפרים ואורכידאות)
 • ריו סלסטה
 • קניו נגרו
 • סיור לילי
 • עץ האיגואנות
 • ראפטינג בנהר לה בלסה
 • סיור חקלאי בחוות דון חואן – ארנל
 • מעיינות חמים פאראדייז
 • סארו צ'אטו
 • גשרים תלויים
 • שמורת מונטה וורדה
 • מאורת הזוחלים
 • יונקי דבש
 • סיור קרוקודילים
 • שמורת מנואל אנטוניו
 • סארצ'י
 • פואז
 • לה פאז
   
לא כולל:
 • טיפים לנותני השירות השונים
 • משקאות והוצאות אישיות
 • אופציות לטיולים ופעילויות שלא מצויינים בתכנית.


לצערינו בזמנים אלו לא מומלץ לטייל בסנטרל אמריקה ודרום אמריקה עקב גל הקורונה החמור 
טלפון
072-33-80-815
כתובת
רחוב מודיעין 2, תל אביב

"אבנר אתגרים" אקשן בטבע למשפחות וארגונים
לפרטים נוספים ולכל שאלה
חייגו 072-33-80-815 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם